صهبای فهم در سبوی فقر

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله  (اعراف - ۴۳)

صهبای فهم در سبوی فقر

کسی مرا پرسید از خویشتنم؛ پس بشنو...

دانشجوی سال چهار رشته کارشناسی کامپیوتر؛ دوستدار رشته خودش. به مدد الهی، مشغول به کار در یک شرکت کامپیوتری ... و بشدت علاقمند به ادامه کار و رشته.

اما از استاد؛ پس بدان آنکس که به دنبال هدایت باشد، هدایت می شود و در این روزگار که از حقیقت جویان حقیقی کاسته شده پس یافتن استادی که به اشارت او رفتار نمایی و به او قائم باشی ممکن ننماید. پس بر توست که خویشتن را به تندبادها بزنی، توکل بر ذات اقدس اله نمایی و هراس به دل راه ندهی...
و فرصت کم باشد که آن را از برای جستجوی استادی چنین صرف نمودن که اگر اشتباه شود، تقصیر از جانب تو بوده که قد تبین الرشد من الغی ... پس به لطف حضرت حق، برای یافتن هدایت، به شنیدن اکتفا نما و به آیه شریفه عمل نما :

فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه اولئک الذین هداهم الله و اولئک هم اولوا الالباب  (زمر - ۱۸)
پس بشارت ده آن بندگان مرا که سخنان را می شنوند؛ پس از بهترینش تبعیت می کنند، آنها کسانی اند که خدا هدایتشان نموده و به حق آنها خود اهل خرد اند.


اما پس نیک بنگر که نکند غرق در انسان، علم و یا کلامی شوی... پس بشنو اما قانع نشو؛ تا سرحدی که از مرز شک بگذری؛ خودت را در آن بیابی که این زمانی حاصل شود که قرآن را بفهمی و وارد دین شوی بدون رجال! توجه کن اگر بخاطر اینکه  آقای فلانی چنین فرمودند و یا اینکه اینگونه می گویند وارد دین شوی، پس همینگونه خارج خواهی شد، البته این سطح دین از برای عوام مشکلی ایجاد نمی کند، اما اگر اهل سئوال هستی و بدانچه به تو داده اند راضی نگردیده ای، پس حرکت کن که گروه بسیاری جذب آدمها، صداها، لحن ها شده اند ... و گروه اندکی‌اند که خواهان دانستن‌ ...
که اسلام؛ دین تحقیق و تفحص است و پذیرش بی دلیل را چه از حق و چه از باطل؛ اشتباه می داند.

و لا تقف ما لیس لک به علم (اسراء - ۳۶)
و از آنچه که علمی نداری نسبت به آن پیروی مکن.

که از احادیث اهل بیت علیهم السلام این معنا برسد که فرمودند عبادت بی تفقه و معرفت؛ عبادت نیست ...
اما آنچه که لطف خدا از این بنده سراپا تقصیر دستگیری نمود به یمن برکت اهل بیت علیهم السلام؛‌ آن بود که مسیری به سوی خویشتن برایم روشن نمود و این ظلمتکده نفس را به نور معرفت و توحید نابود کرد که جاء الحق و زهق الباطل، ان الباطل کان زهوقا...

و البته بدان که روشن نمودن مسیر با پیمودن آن تفاوت بسیار و بیشتر از فاصله آسمانها و زمین است... که بسیاری بودند که حق را دیدند و شناختند، پس در پی انکار آن برآمدند (قوم هود، بلعم باعورا و از قوم آخر الزمان، عمر و ابوبکر و بقیه مسلمین بجز چند نفر، و البته یزیدیان... )

و این مسیر را استادی نیست، که راهرو تو هستی و راه برنده؛ رب تو الله، و این راه را حضرت امام خمینی رحمت الله علیه باز نمود و به لطف آشنایی من با کسی که راهرو این مسیر است، او من و تعدادی از دوستانمان را آگاه نمود، پس قصد الی الله کردیم و هیچ مرادی و مریدی در کار نباشد، جز شنیدن و تبعیت بهترین سخن ...
و اگر اهل شنیدن هستی، با ما همراه شو ...
و بخواه که بشنوی سپس انتخاب کن... که انتخاب کننده در ظاهر تویی و در باطن، اوست ...

/ 9 نظر / 4 بازدید
زيبا

سلام خوب راهی رو انتخاب کردین مطمئنا من جزء دومین گروه میشم در مورد خودتون چه زیبا توضیح دادین

rag mez

به نام حق و حقيقت با سلام ...ممنونم ...دستتون درد نکنه...موفق باشین

صهباء

بايد بخواهم و خواستن بايد همراه باشد با پذيرا شدن...بايد سينه را فراخ كرد و از آلودگي ها زدود تا راه باز شود...معرفت خدا معمولاً به قلبهاي آلوده و زنگار بسته وارد نمي شود، بايد از درون آماده شوم و راه جز تقوا نيست...ترك معاصي و عمل به واجبات+خواستن هر كمالي در هر جا وجود داردپرتوي از كمال حق است و هر قدر انسان به خدا نزديك تر شود پرتو نيرومند تري از آن كمال مطلق در وجود او انعكاس خواهد يافت و انسان در سايه تقوا و پرهيزگاري به خدا نزديك تر مي شود جمال يار ندارد حجاب و پرده ولي غبار ره بنشان تا نظر تواني كرد آية الله بهاء الديني (شنيده ام كه ايشان استاد حاج آقا امجد و حاج آقا فاطمي نيا بوده اند)گفته اند:وقتي لجام هاي شيطاني را پاره كردي و از هوا و هوس آزاد شدي و در مسير حق وارد شدي و در مسير انبيا و توحيد حركت كردي، آنگاه خدا را درك مي كني و آن ايمان فطري كه در وجود ماست با بندگي خدا تقويت و تكميل مي شود. و اين چيزي بود كه من به دنبالش بودم.

صهباء

آية الله بهاء الديني (شنيده ام كه ايشان استاد حاج آقا امجد و حاج آقا فاطمي نيا بوده اند)گفته اند:وقتي لجام هاي شيطاني را پاره كردي و از هوا و هوس آزاد شدي و در مسير حق وارد شدي و در مسير انبيا و توحيد حركت كردي، آنگاه خدا را درك مي كني و آن ايمان فطري كه در وجود ماست با بندگي خدا تقويت و تكميل مي شود. و اين چيزي بود كه من به دنبالش بودم.

محسن

سلام، به نظرم سبک قبلی که می نوشتی بهتر بود. (از لحاظ ادبیاتش می گم)

محمد

با سلام از اینکه به وبلاگم سر زدی ممنونم مدتی بود تنها بودممنو از تنهایی در آوردی راستی لینکت کردم (ما رو فراموش نکنی!!! ) بازم به من سر بزن از اینکه به دقت وبلاگ منو خوندی ممنونم..:::..

بي‌رنگ

من هم براي برداشتن اولين قدم ايدئولوژيي شبيه به شما داشتم ، اما حالا كه وارد معركه شدم: زنهار از اين بيابان، وين راه بينهايت. درخت اميد و توكلتون هميشه سبز.

محمدی

زادراه حرم وصل نداریم مگر به گدایی زدر میکده زادی طلبیم حافظ