محدوده انسانی

به نام خدا

انسان‌های بزرگ، خطوط قرمزشان فقط اعتقادات مذهبی‌شان است و این اعتقادات هم بر پایه درک عمیقی نسبت به توحید شکل گرفته است.

هر کسی برای خود محدوده‌ها و حریم‌هایی تعریف می‌کند که اگر امری (کسی یا چیزی) از آن خطوط بگذرد، فرد دچار فشار روحی شده و حالت تدافعی به خود می‌گیرد، این تدافع گاه به صورت تهاجم و گاه با سکوت توام با رنج همراه است.

اما آن‌کس که روح بزرگی دارد ...

/ 3 نظر / 3 بازدید
سارا

نوشته شما رو خوندم.نظرم اینه که ..انسان های بزرگ هیچ خط وحریمی رو خودشون برای خودشون تعریف نمیکنند چون هیچ مالکیتی برای خودشون قایل نیستند. حریمه تعریفی اونها محدوده ایست که خدا برایشان تعریف کرده.

ردپا!

بیشتر اوقات شخص هم در گذشتن امر(کسی یا چیزی)از خطوط و حریم هاش مقصره! گاهی با "سکوت بی جا" ....و گاهی هم با "سخن بی جا"....! محدودیت ها و حریم های هر کس براش مقدسه! وآدم چیزی که براش مقدس باشه روسعی می کنه تا حفظش کنه!نگهبانی!دفاع! از هرگونه "گذر بی جای امور"! نه سکوت!...و نه نظاره!

ردپا!

ولی چیزی که مسلمه کسی که مخاطب ما قرار گرفته از تمام حریم ها و خطوط قرمز ما خبر نداره!و چه بسا کاری هم که می کنه(گذر از خطوط)از روی عمد نمی کنه! در این زمان کاری که ما می کنیم مهمه...و ماثر! اینکه ما امور رو مقصر اصلی بدونیم کاملا بی انصافیه!و در صورتی درست می شه که ما کاری که باید بکنیم(حفاظت،دفاع....) رو انجام بدیم! دفاع ما می تونه جلوی شکسته شدن مقدساتش رو بگیره!دفاع از طریق کلام...و یا هشدار...ویا تذکر..... نه سکوت!...و نه نظاره!