قضاوت / بالغ /

چقدر رفتارهای خودم را که دنبال می‌کنم از خودم منزجر می‌شوم!

و حیف که توانی برای اصلاح نمی‌بینم...

/ 5 نظر / 37 بازدید
شب

سلام. من هم درست در همین نقطه از زندگی از خودم منزجر می شم. وقتیکه ایرادات و نقایص دیگران به چشمم میاد و فکر می کنم که برطرف کردنشون بسیار ساده و مستلزم کمی همت و صبر هست. اما زمانی که یکباره پرده از خودِ حقیقیم از جلوی چشمم کنار می ره و نقایص و ایرادات خودم رو می بینم تازه متوجه غفلت، سستی و البته بی انصافی خودم می شم. خداوند توفیق توبه ای از جنس توبۀ جناب حُر عطا فرماید ان شاءالله.

شب

سلام. بله. خداوند دارای رحمت واسعه است. اما منِ بنده هم باید بخوام. خداوند می بخشه، اما منِ بنده هم باید بر دوری از گناه پایداری کنم و دوباره پرونده مو سیاه نکنم. گر گدا کاهل بوَد تقصیر صاحب خانه چیست؟ کاش من هم به الآن شما برسم. توبه کردم. اما بعدش دوباره گناه کردم. تنها تفاوتش این بود که اینبار خیلی بیشتر از قبل بابت گناه عذاب وجدان داشتم. فکر کنم این یعنی خداوند توبه منو قبول کرده بود. اما خودم قدر ندونستم و دوباره گناه کردم. برای بنده دعا کنید. دعا کنید خدا توفیق توبه و پایداری بهم بده. ممنون.

شب

نقل قولتون خوب بود. خیلی خوب بود. صد بار اگر توبه شکستی باز آ. ان شاءالله همین امروز شروع می کنم. از صد تا استغفاری که به نیابت از آقای علم الهدی (امام جمعه مشهد) بدهکارم شروع می کنم، و بعد هم خودم. تا حالا پیش اومده ذکرهای خیلی بیشتری گفتم، اما نمی دونم چرا چندساله هر کار کردم آخرش نتونستم این صد تا استغفار رو بگم. بعضی وقتا فکر می کنم نکنه مثل برادران یوسف شدم و توفیق توبه از گناهی که در مورد ایشون مرتکب شدم، ازم گرفته شده. ممنونم.

شب

البته شاید هم اول باید از خودم شروع کنم و بعد برسم به اون صد تا استغفار...

شب

ببخشید که پیام ها و سؤالاتم زیاد شد و جواب بهشون باعث زحمت شما شد. فقط یک سؤال برام باقی موند: می شه یک مقدار در مورد استغفار از استغفار و چگونگی استغفار برای اینکه همراه با بازگشت باشه، توضیح بدید. سؤالاتم حتما برای شما واضحه اما به علم کمِ بنده ببخشید.